Свято-Успенський Храм в с.Вечірки входить до Свято-Троїцької релігійної общини

Автор: sirenko від 28-09-2013, 22:19, Продивилось: 1341

0
 Свято-Успенський Храм в с.Вечірки входить до Свято-Троїцької релігійної общини
  Нинішня церква вважається третьою. Дані, що стосуються побудови церков, взято з церковного опису за 1828 рік. Там сказано так: «...настоящая церковь построена 1783 году иждевением прихожан и по числу вторая, одноглавая, покрыта белою жестью и шелевкой, внутри выбелена мелом, отдельно от колокольни. Колокольня построена в 1815 году, двухярусная, покрыта белою жестью и шелевкой; на ней колокол: один в одинадцать пудов, другой вылитый в 172 и два маленьких». Друга церква проіснувала до 1848 року, коли на тому самому місці було зведено за числом третю церкву. Розповідають, що особливо діяльну участь в її будівництві брали Л.В.Андрузький і дворянин М.Є.Мізько. Перший допомагав грішми, а другий пожертвував одну десятину дубового лісу в Дуброві. 

Категорія: Життя монастиря

 

Громада Свято-Троїцького храму (с. Березова рудка Полтавська область) прийняла на відпочинок багатодітну родину

Автор: sirenko від 7-07-2013, 23:15, Продивилось: 2460

0
Громада Свято-Троїцького храму (с. Березова рудка Полтавська область) прийняла на відпочинок багатодітну родину


   Коли сім'я велика - важко виїхати на відпочинок. Багатодітна сім'я Андрія та Лариси Гнипа, прихожан храму Всіх Святих (м.Київ), отримала можливість поєднати відпочинок із паломництвом. Громада Свято-Троїцької церкви, що знаходиться в селі Березова Рудка Полтавської області (http://svyatotroitskiy.org.ua) прийняла у себе цю родину. Такий відпочинок наданий  цілком на благодійних засадах. Під час відпочинку батьки і діти, а їх в сім’ї троє, брали участь у богослужіннях, ознайомились з Святинями храму та пам'ятками селища. Відвідували духовні бесіди, що проводить настоятель  храму протоієрей Василь Сіренко для всіх бажаючих. Організація відпочинку відбулась за підтримки Православного центру розвитку сім’ї «Сім’я в радість». 

Категорія: Життя монастиря

 

Про село

Автор: sirenko від 13-06-2011, 16:38, Продивилось: 1651

Село Березова Рудка, Пирятинський район Полтавської області. Розташовано на березі річки Перевод.
Уперше згадується 1717 року як володіння гетьмана І. Скоропадського. Після ліквідації гетьманства в Україні з 1787 року стає маєтком Г. Закревського.

Категорія: Життя монастиря

 

Для проспекту - пишуть парафіяни

Автор: sirenko від 8-06-2011, 22:47, Продивилось: 760

В Київській Русі існувало до 30 монастирів. Вони відігрівали велику роль у підвищенні культурного рівня населення: в них складали літописи, писали ікони, створювали бібліотеки та школи.
Першим і найбільшим монастирем була Києво-Печерська Лавра, що заснована у 1051 році.
Створюються монастирі і нині.
Вони стають культурними осередками сіл, піклуються про немічних і знедолених, бо їх основна місія – благодійність.

Категорія: Життя монастиря