» » Для проспекту - пишуть парафіяни

 
 
 

Для проспекту - пишуть парафіяни

Автор: sirenko від 8-06-2011, 22:47, проглянуло: 760

0

В Київській Русі існувало до 30 монастирів. Вони відігрівали велику роль у підвищенні культурного рівня населення: в них складали літописи, писали ікони, створювали бібліотеки та школи.
Першим і найбільшим монастирем була Києво-Печерська Лавра, що заснована у 1051 році.
Створюються монастирі і нині.
Вони стають культурними осередками сіл, піклуються про немічних і знедолених, бо їх основна місія – благодійність.

Поринемо трохи в історію…
На початку 18 століття гетьманом Скоропадським було засноване. село Березова Рудка. 1802 року брати Олексій та Василь Закревські збудували в селі церкву Пресвятій Тройці,яка проіснувала до 1952 року.
З 1998 дві місцеві пенсіонерки, в минулому – викладачі технікуму Г.А. Паталаха та Л.Ф. Москалець, розпочали клопотання по відродженню у селі церкви.
2000 року на місці її майбутньої побудови був освячений хрест. Сільська громада за підтримки аграрного підприємства (директор О.В. Котенко) зібрала гроші і 2003 року викупила приміщення, яке було переобладнано під молитовний будинок, в якому влітку 2003 року розпочав службу отець Сергій Середа. З 2005 року в Свято-Троїцькій церкві служить протоієрей Василій.

Розбудова церкви продовжується.
Влітку 2006 року була збудована трапезна і розширено вівтар, встановлено купол з хрестом. 26 жовтня 2006 року в День свята Іверської ікони Божої матері Храм було освячено.

Для проспекту - пишуть парафіяни 2007 року при церкві збудували криницю з водою, освяченою на святих мощах Агапіта Печерського за благословенням Владики Филипа - Архієпіскопа Полтавського. Влітку 2009 року почали будівництво купальні.
Саме Архієпіскоп Филип і благословив будівництво Монастиря , що почали робити, як то кажуть, усім миром.
Під будівництво приватизували землю. Аграрне підприємство віддало розташоване поруч приміщення пекарні. Там обладнали кілька келій, де й живуть послушники, санвузол та кухню.

Науково-проектним архітектурним бюро під головуванням доктора архітектурних наук, професора, академіка Української академії архітектури, лауреата Державної премії України в галузі архітектури Слєпцова О.С., розпочато проектування Свято-Троїцького монастиря, в якому будуть і центральний храм на площі, і будинок настоятеля, і приходський храм з хрестильною і купальнею, і недільна школа, і господарський двір, і фруктовий сад, який, до речі, навесні вже цвістиме, і Будинок Милосердя, мешканці якого не залишаться на самоті – ними будуть опікуватися монахині, що стануть для стареньких другою сім’єю.
Проект будівництва Монастиря благословив у січні 2010 року Преосвященнійший Тихон – Єпіскоп Кременчуцький та Лубенський, о. Василій. перебуваючи у Паломницьких поїздках звідусіль привозить у свій храм рідкісні ікони та інші святині. Так до Храму з Абхазії прибули ікони святого Василіски й апостола Андрія Первозванного з часточкою його мощів, Іверська ікона Божої Матері; з Ієрусаліму – також кілька ікон та рідкісні святині «Посох Аарона», «Сльози Мойсея», «Відбитки неопалимої купини». Нині церква включена до переліку церков для відвідування паломниками – вона живе, діє, очищує людські душі Божою молитвою.

З відродженням церкви Пресвятої Трійці почалося духовне відродження і в сусідніх селах: у с. Крячківка побудували церкву Покрови Божої Матері, у с. Вікторія перебудовують церкву Миколи Чудотворця; у с. Вечірки відроджується дерев’яна церква Успіня Божої Матері, що збудована у ….столітті.
„Так нехай сяє світло ваше перед людьми, щоб вони бачили ваші добрі діла і прославили Отця вашого Небесного” (Біблія. Новий Заповіт) – з цими словами ми відроджуємо традиції благодійності, від щирого серця робимо добро, адже служіння церковне невіддільне від служіння соціального.

Категорія: Життя монастиря

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.